WordPress admin paneli, bir WordPress sitesinde her zaman kullandığımız kontrol alanıdır. Uzun süre aynı renkleri görmek sizi sıkmış olabilir. Kendiniz ve diğer içerik editörleri için farklı renkleri kullanmanız mümkündür. Bu rehberde WordPress admin paneli rengi nasıl değiştirilir hakkında bahsettik.

WordPress Admin Paneli Rengi Nasıl Değiştirilir?

Sitenizin kontrol panelindeki standart renklerden çok memnun değilseniz diğer renk şemalarını kullanarak bunu kolayca değiştirirsiniz. WordPress yönetici panelinden bunu yapmanıza izin verilir.

Kullanıcıların sitenize giriş yapabileceğiniz bir üyelik siteniz ya da çevrimiçi mağazanız varsa, web sitenizin yönetici panelinde daha kaliteli bir deneyim sağlamak istiyorsanız bu faydalı olacaktır.

WordPress’te admin paneli rengi değiştirmek için birkaç farklı yöntem vardır.

En yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri, WordPress’in yerleşik renk şemalarıdır. Admin paneli rengini değiştirme kiçin WordPress yönetici hesabınıza giriş yapın. Ardından Kullanıcılar > Profil yoluna gidin.

wordpress admin paneli rengi değiştirme

Bu sayfada Admin Renk Şeması ayarlarının altında 9 farklı renk şeması seçeneği bulunmaktadır: Varsayılan, Light, Modern, Blue, Coffee, Ectoplasm, Midnight, Ocean, Sunrise.

Her bir renk şemasına tıkladığınızda otomatik olarak değişecektir. Bir tanesini beğenip seçtikten sonra sayfanın en altına inerek Profili Güncelle butonuna tıklamanız gerekiyor.

Tüm bu adımları doğru bir şekilde yerine getirdikten sonra sizin için WordPress admin paneli rengi değişmiş olacaktır.

Ayrıca diğer kullanıcılar için de özel olarak renk şeması yapmanız mümkündür. Bunun için yönetici panelinden Kullanıcılar > Tüm Kullanıcılar yoluna gidin. Renk şemasını değiştirmek istediğiniz kullanıcının isminin altındaki Düzenle yazısına tıklayın. Ardından son olarak seçmek istediğiniz renk şemasını seçin. Sayfanın en altına kaydırdıktan sonra Profili Güncelle butonuna basın. İşlem tamam!

Daha fazla renk şeması seçeneği için WordPress’in ücretsiz bazı eklentileri vardır. Bu eklentileri de kullanarak ister kendinize özel renkler ister de önceden hazırlanmış renkleri tercih edersiniz. Ancak, sadece içerik editörlerinizin ve sizin kullandığı, siteye gelen ziyaretçilerin kullanmadığı bir yönetici paneliniz varsa eklenti kurmanızı tavsiye etmeniz. WordPress’e eklenen fazla eklentiler, sitenizin gerektiğinden daha yavaş çalışmasına sebep olur.

Profesyonel, hızlı ve SEO uyumlu WordPress temaları arıyorsanız Temajet WordPress temalarını inceleyin.