Temajet WordPress teması için yeni bir güncelleme ile karşınızdayız.

1.7 güncellemesi ile birlikte yeni header tasarımları ve hata düzeltmeleri sizi bekliyor.

Bu yazıda Temajet 1.7 yenilikleri, hata düzeltmeleri ve güncelleme sonrasında kontrol etmeniz gereken kısımlardan bahsedeceğiz.

Güncellemeden Sonra Kontrol Edilmesi Gerekenler

1.7.0 güncellemesini yaptığınızda tasarımsal hatalar oluşursa sitenizin önbelleğini temizlemeniz gerekiyor. Önbelleği temizlediğinizde sorun çözülecektir.

Ayrıca sitenizin header menü tasarımı da değişmiş olabilir. Yeni ayarları incelemek ve eski hâline getirmek için WP-Admin > Temajet > Tema Ayarları > Üst Kısım Ayarları kısmına gelin. Bu sayfada Üst Kısım Tasarımı, Ana Menü Hover Tasarımı ve Ana Menü Buton Tasarımı ayarlarını inceleyebilirsiniz.

Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda internet sitemizden destek talebi oluşturabilirsiniz.

1.7’de Neler Var?

Logonuz mu yok? Dert etmeyin! Eskiden sitenize logo eklemediğinizde varsayılan olarak Temajet’in logosu gösteriliyordu. Yeni güncelleme ile bunu değiştirdik. Artık sitenize logo eklemediğinizde sitenizin başlığı gösterilecek.

Yeni hover tasarımı seçenekleri: Sitenizin üst kısmında ana menü elemanlarının üstüne mouse imleci ile geldiğinizde bir tasarım oluşuyor. Önceki sürümlerde bu en fazla iki seçenekten oluşuyordu. Daha fazla tasarım seçeneği için bunları artırmaya karar verdik. Artık iki yeni hover tasarımı ile birlikte toplam dört farklı hover tasarımı seçeneğiniz var. Önceki sürümlerde Tema Ayarları’nda Menü Tasarımı olarak bilinen ayarın adını Hover Tasarımı olarak düzenledik.

1.7 Güncellemesi: Yeni Hover Tasarımları
1.7 Güncellemesi: Yeni Hover Tasarımları

Header tasarımı güncellendi! Üst kısım, ziyaretçinin siteye girdiğinde gördüğü ilk alandır. Bu nedenle en iyisi olmalıdır. Önceden hazır üç farklı header tasarımında ufak düzenlemelerde bulunduk. Üst kısım, üst menü ve ana menü olmak üzere güncellemeler yapıldı.

Header buton tasarımları: Ana menüde bulunan Arama, Koyu Mod ve Menü butonlarının simgelerini artık iki farklı tasarımda gösterebiliyorsunuz. Yeni eklenen tasarımın önizlemesi aşağıdaki görselde yer almaktadır.

Üst Kısım Tasarımı Güncellendi

Son Yazılar listelemesi düzeltmesi: Ana sayfada “sayfalanmış” bir şekilde gösterilen Son Yazılar kısmında artık sayfa başı kaç yazı gösterileceğini belirleyebiliyorsunuz. Eskiden sabit 5 olan bu ayarı artık “WP Admin > Ayarlar > Okuma > En fazla gösterilecek blog sayfası adedi” kısmından isteğinize bağlı düzenleyebilirsiniz.

Yazı meta alanındaki tasarımsal hata: Yazı ve sayfalardaki “yazar adı, yayın tarihi vb.” gibi bilgilerin yer aldığı meta alanında mobil ziyaretlerde tasarımsal bozulma oluyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bu bozulmayı düzelttik.

Iframe kodlarının taşması: Yazılarınıza YouTube’dan video eklerken ya da başka bir iframe kodu eklediğinizde özellikle mobil ziyaretlerde taşma oluyordu. Bu taşma sorununu düzelttik.

Arama formu düzenlemesi: Güncellemeyi geliştirme sırasında headerdaki arama simgesine tıkladığımızda açılan arama formuna bir şey yazmak için tıkladığımız kapanıyor ve arama yapmamızı engelliyordu. Bu hatayı da güncellemeyle birlikte giderdik.

Güncelleme sırasında veya sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda destek talebi oluşturabilirsiniz.

Ayrıca temanın tüm özelliklerini yönetmek ve bilgi sahibi olmak için dokümantasyonu incelemeyi unutmayın.

Daha fazla bilgi için Temajet Güncelleme Notları’na göz atın.